Merhaba!

Teknolojinin stratejik konumunun gün geçtikçe kendini hissettirdiği, ülkelerin birbirleriyle teknoloji firmalarını nasıl vergilendirmeleri gerektiği üzerinden adeta racon kestikleri şu günlerde, bu konuda uzun süredir kafa yorduğunu bildiğim değerli arkadaşım Fırat Demirel ile beraber elimizi taşın altına koyma ihtiyacı hissettik. İşte bu şekilde doğdu, yeni Substack kanalımız, TeknoStratejik.

TeknoStratejik’in ne olduğuna daha fazla girmeyeceğim, çünkü bilhassa açık uçlu bırakmak istiyoruz. Ama yöntemimiz çok net;

  • Haftalık telekonferans (Zoom) aramalarıyla görüntülü görüşmeler gerçekleştireceğiz. Bu görüşmelerde hem gündem konusunu Fırat ile analiz edeceğiz hem de sizlerin katılımıyla beyin fırtınası yapacağız. Adeta interaktif bir yuvarak masa toplantısı olacak.  

  • Her telekonferansın konusu, gün ve zamanı bu Substack eposta listesinden sizlere duyurulacak.

  • Her telekonferans sonrası videolar Youtube’den de kalıcı erişim için yayınlanacak ve toplantı özetini sizlerle paylaşacağız.

  • Bu toplantılardan daha fazla verim alabilmek adına size de gündem konusu hakkında okumalar yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca sizden gelecek konu önerilerine de her zaman açığız.

Umarız beğenirsiniz.

İlk telekonferans bu Perşembe saat 21’de. Konumuz ise Andreessen Horowitz’in kısa bir süre önce yayınlandığı “It’s Time To Build” blog post’u, keza konumuzla da çok alakalı ve tıpkı “Why Software is Eating the World” gibi dönemeçsel bir yazı.

Üye olun ve Zoom linki telekonferanstan kısa bir süre önce epostanızda olsun!

Son olarak, bu bültenden faydalanabilecek tanıdıklarınız yok mu? Lütfen onlara da bizden bahsedin.

Emre